تکنولوژی DIS

تکنولوژی DIS

تکنولوژی DIS

  Digital Image System( سیستم دیجیتال تصویر) سنسوری است که در دوربین های آنالوگ به کارمی رود. این سنسور با دارابودن قابلیت های زیاد خود مهم ترین نیازهای کاربران را تامین میکند.

از جمله ویژگی های مهم دوربین هایی که از سنسور DIS بهره می برند در مقایسه با دیگردوربین های آنالوگ کیفیت تصویر، کاهش مصرف انرژی و دوام کلی سیستم است .

این سنسور با قابلیت توسعه یافته خود و پیشرفت های اجرا یی ، توانسته است در بازار دوربین های آنالوگ جایگاه رقابت آمیزی را برای خود پیدا کرده و نیازهای زیادی از کاربران را با دارابودن ویژگی بهینه از نظر هزینه تامین نماید..

از مهم ترین ویژگی های این سنسور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-      کار در نور بسیار پائین

این سنسور به دلیل وجود قابلیت تخصیص پیکسل وروشنائی خود انطباق پذیر می تواند پیکسل ها را سه برابر سنسورهای 1/4” دریافت کند که به طور مشخصی کارکرد تصویر برداری در محیط های کم نور مانند انبار ها و کریدورها بالا می برد.

  2-     اسکن پیشرفته

با این گزینه می توان خط کلی تصویر را اسکن نمودن و بنابراین به هنگام گرفتن تصاویری که در حال حرکت هستند از رگه های اضافی دوری نمود و بنابراین جزئیات را با شفافیت بهتر دید.

 3-    500TVL

این دوربین ها قادر هستند تصاویر با کیفیت بالایی را ارائه دهند که رزولوشن آنها 500 خط افقی است.

4-    درجه حرارت کار

دوربین های DIS می توانند از -40 درجه سانتیگراد تا 70 درجه کارکنند و در محیط های خیلی سد نیز بدون نیاز به هیتر اضافی به کار خود ادامه دهند  این امرتا حد زیادی قابلیت دوربین را در محیط های آب و هوایی خیلی سخت بالا برده است.

5-    DSP   بسیار دقیق

 

این دوربین ها از جدیدترین چیپ ست ها استفاده می کنند که با قابلیت های بالای خود میتوانند هر پیکسل گرفته شده را قادر سازند تا فورا به سیگنال دیجتیال تبدیل سازند . فیلتر برفک تصویر و پردازشگر پیشرفته آن نیز می تواند ناپدیدشدن رنگ و برفک را از بین ببرد تا تصاویر روشن با رنگ واقعی قابل ارائه باشند.

 6-    مصرف برق پائین

این دوربین ها مصرف برق را تا 0.36 وات کاهش می دهند درحالی که دوربین های معمولی دارای 1.14 وات مصرف برق هستند.

درباره نویسنده